אודות העמותה

החזון שלנו

העמותה לעיסוק באומנויות (PARTO) הינה עמותה צעירה ללא מטרות רווח שמטרתה להעניק כלים לפיתוח ולהעצמה אישית באמצעות עולם האמנויות לילדים ובני הנוער מהפריפריה החברתית והגיאוגרפית. בעזרת כלים אלה יוכלו ליצור ולהוביל שינוי בעצמם, בחייהם ובקהילה.

בעמותה, אנו מאמינים שתהליך של יצירה אומנותית מאפשר לילד לבטא את רגשותיו ואת עולם התוכן שלו וכן לפתח את השאיפות והחלומות שלו, תוך התנסות בחוויה חיובית ומעצימה. מעבר להשפעה הייחודית של העיסוק באומנות במימד האישי, יש לאומנות, כשפה גמישה ויצירתית, יכולת להוות כלי לביטוי רגשי גם במימד הבין אישי והקהילתי. שפה זו מאפשרת לשלב בין תפיסות עולם שונות וליצור הבנות חדשות וכן לחבר בין אנשים באופן אמיתי ועמוק.

כמו כן, אנו מאמינים שיצירתיות היא כלי הכרחי במורכבות שהעתיד והחיים מזמנים לנו. המרחב האמנותי  מאפשר לנו להתפתח כבני אדם יצירתיים שלא חוששים מטעות או כשלון, לא רק במימד האמנותי, אלא בכל מישורי החיים.

מתוך אמונה זו, מודל העבודה של העמותה מבוסס על הפעלת מסגרות לילדים ונוער, מהפריפריה החברתית והגאוגרפית. במסגרות אלו הם יחשפו לאמנויות, ירכשו כלים ממגוון תחומי אמנות ויתנסו בביטוי עצמי ובחשיבה יצירתית וביקורתית.

תעודת רישום

השראה

כאמנים, גדלנו עם הזכות להכיר את השפה האמנותית ולהעזר בה בשלבים שונים בחיינו. אותה יכולת אפשרה לנו לעבד ולהתמודד עם חוויות ילדות והתבגרות מול קושי חברתי או לימודי, ביחסים בתוך המשפחה או מול עולם המבוגרים כמו גם מול הדימוי העצמי.

פעילות בשנים קודמות

מוזיקה חזותית, 2016-2018

מוזיקה חזותית הינה מסגרת שהוקמה במועדון נוער בפריפריה החברתית. במסגרת זו הוקם  יחד עם בני הנוער חדר מוזיקה בו הם עסקו בלימוד נגינה על כלי והשתתפו בקבוצות כתיבה והלחנה. התנסות זו העצימה את הנוער במימד האישי והקבוצתי, בהקמה, בגיבוש התכנים ובעיסוק עצמו בהיבטים שונים מעולם המוסיקה.

חינוך בנתינה, 2017-2018

חינוך בנתינה הינה מסגרת תומכת לנוער במהלך התנדבותו בפרויקט "מחויבות אישית" מטעם ביה"ס. במסגרת הפרויקט, הנוער עבר הדרכה לשיטות עבודה עם אוכלוסיות מיוחדות ובמהלך שנת ההתנדבות, הנוער קיבל ליווי רגשי מבוסס מתודה של טיפול באמנות.

קשת של צלילים, 2017-2019

קשת של צלילים הינה מסגרת לילדים בגילאי 4-6 בחינוך הרגיל ובחינוך המיוחד. במסגרת הפרויקט, הילדים נחשפו לעולם המוזיקה ולשפה המוזיקלית. באמצעות התנסות זאת, הילדים לומדים איך להתבטא רגשית דרך נגינה ואיך לזהות רגשות דרך הקשבה.

© 2020 האתר נבנה באמצעות Wix.com

info@parto.org.il   |  Israel Tel Aviv, תל אביב יפו - ישראל |

  • Facebook Basic Black
  • Black Instagram Icon
  • YouTube