אודותינו

החזון שלנו

העמותה לעיסוק באומנויות (PARTO) הינה עמותה צעירה ללא מטרות רווח שמטרתה להעניק כלים לפיתוח ולהעצמה אישית באמצעות עולם האמנויות לילדים ובני הנוער מהפריפריה החברתית והגיאוגרפית. בעזרת כלים אלה יוכלו ליצור ולהוביל שינוי בעצמם, בחייהם ובקהילה.

בעמותה, אנו מאמינים שתהליך של יצירה אומנותית מאפשר לילד לבטא את רגשותיו ואת עולם התוכן שלו וכן לפתח את השאיפות והחלומות שלו, תוך התנסות בחוויה חיובית ומעצימה. מעבר להשפעה הייחודית של העיסוק באומנות במימד האישי, יש לאומנות, כשפה גמישה ויצירתית, יכולת להוות כלי לביטוי רגשי גם במימד הבין אישי והקהילתי. שפה זו מאפשרת לשלב בין תפיסות עולם שונות וליצור הבנות חדשות וכן לחבר בין אנשים באופן אמיתי ועמוק.

כמו כן, אנו מאמינים שיצירתיות היא כלי הכרחי במורכבות שהעתיד והחיים מזמנים לנו. המרחב האמנותי  מאפשר לנו להתפתח כבני אדם יצירתיים שלא חוששים מטעות או כשלון, לא רק במימד האמנותי, אלא בכל מישורי החיים.

מתוך אמונה זו, מודל העבודה של העמותה מבוסס על הפעלת מסגרות לילדים ונוער, מהפריפריה החברתית והגאוגרפית. במסגרות אלו הם יחשפו לאמנויות, ירכשו כלים ממגוון תחומי אמנות ויתנסו בביטוי עצמי ובחשיבה יצירתית וביקורתית.

הערכים שלנו

השראה

כאמנים, גדלנו עם הזכות להכיר את השפה האמנותית ולהעזר בה בשלבים שונים בחיינו. אותה יכולת אפשרה לנו לעבד ולהתמודד עם חוויות ילדות והתבגרות מול קושי חברתי או לימודי, ביחסים בתוך המשפחה או מול עולם המבוגרים כמו גם מול הדימוי העצמי.

הפעילות שלנו

מוזיקה חזותית, 2016-2018

מוזיקה חזותית הינה מסגרת שהוקמה במועדון נוער בפריפריה החברתית. במסגרת זו הוקם  יחד עם בני הנוער חדר מוזיקה בו הם עסקו בלימוד נגינה על כלי והשתתפו בקבוצות כתיבה והלחנה. התנסות זו העצימה את הנוער במימד האישי והקבוצתי, בהקמה, בגיבוש התכנים ובעיסוק עצמו בהיבטים שונים מעולם המוסיקה.

חינוך בנתינה, 2017-2018

חינוך בנתינה הינה מסגרת תומכת לנוער במהלך התנדבותו בפרויקט "מחויבות אישית" מטעם ביה"ס. במסגרת הפרויקט, הנוער עבר הדרכה לשיטות עבודה עם אוכלוסיות מיוחדות ובמהלך שנת ההתנדבות, הנוער קיבל ליווי רגשי מבוסס מתודה של טיפול באמנות.

קשת של צלילים, 2017-2019

קשת של צלילים הינה מסגרת לילדים בגילאי 4-6 בחינוך הרגיל ובחינוך המיוחד. במסגרת הפרויקט, הילדים נחשפו לעולם המוזיקה ולשפה המוזיקלית. באמצעות התנסות זאת, הילדים לומדים איך להתבטא רגשית דרך נגינה ואיך לזהות רגשות דרך הקשבה.

 

הצוות שלנו

רוני בן טובים

מנהלת פיתוח תכנים והדרכה

רוני ילידת ישראל, אמנית מחנכת, כיום, סטודנטית לתואר ראשון במסלול אמנות וחינוך בסמינר הקיבוצים. רוני גדלה בתל אביב, ולמדה בבית הספר התיכון עירוני א' לאמנויות, במגמת המחול. לפני גיוסה לצבא,יצאה רוני לשנת שירות בעיר מודיעין במסגרת תנועת תרבות. במסגרת השנה הזאת, לקחה חלק בפעילות חינוכית אומנותית נרחבת בעיר שכללה בתוכה קבוצות ריקוד ואומנות, הפקות אירועים יצרניים לנוער בעיר, עבודה בבתי ספר, ובניית תכנים חינוכיים שמשלבים בתוכם יצירה ואמנות. גם בתפקידה הצבאי עסקה רוני בהדרכת נוער וכשסיימה את שירותה הצבאי החלה לעבוד בגן חינוך מיוחד עם ילדים על הספקטרום האוטיסטי בתור סייעת ומשלבת.  

עומרי וסרמן

סמנכ״ל פיתוח ותפעול

עומרי יליד ישראל, מוזיקאי פעיל ובוגר התואר הראשון במוזיקה של הקריה האקדמית אונו. עומרי גדל והתחנך בקיבוץ מסילות, בתקופת נעוריו לקח חלק פעיל בתנועת הנוער השומר הצעיר ובסיום לימודיו יצא לשנת שירות במסגרת התנועה. הפעילות החינוכית במסגרת תנועת הנוער ואנשי החינוך אשר ליוו את עומרי לאורך הדרך במסגרות החינוכיות השונות, יצרו אצלו את הבסיס וההבנה העמוקה כי לעבודה חינוכית בתוך קהילה ולדרך בה נבחר לחנך את הנוער יש השפעה עצומה אלינו כחברה.  מתוך היותו מוזיקאי פעיל, עומרי רואה את ההשפעה האדירה שיש לאומנות על אנשים ואת השינוי העצום שהיא יכולה לחולל בתוך החברה בה אנו חיים. עומרי ייסד את העמותה מתוך שאיפה ליצור מסגרת חינוכית אשר באמצעות החשיפה והעיסוק באומנות תביא לשינוי מהותי בתוך החברה.

נמרוד רדיאן גורדון

מנכ״ל ויושב ראש

נמרוד יליד ישראל, מוזיקאי פעיל וסטודנט בבית ספר לעבודה סוציאלית של אוניברסיטת בר אילן במגמה קהילתית. נמרוד חי מחצית מחייו מחוץ לישראל בעקבות העבודה של אימו במשרד החוץ, וסיים תיכון בבית ספר בין לאומי במקסיקו סיטי. את נמרוד חנכו מנהיגים חברתיים בתחומי האמנויות, חינוך, רווחה, יזמות ובתחום בניית קהילות. באמצעות הידע הנרכש, נמרוד הקים את התשתיות להקמה של מרכז תרבות קהילתי לאוכלוסיות בסיכון במקסיקו. מאז, נמרוד עבד עם ילדים על הרצף האוטיסטי ונוער מישראל בתחומי החינוך והרווחה במסגרות תעסוקתיות, עצמאיות ובגדר השירות שלו. התנסותו בשטח והסיוע השוטף של מורי דרך יצרו אצל נמרוד הבנה וגישה ייחודית לחינוך פרטני, קבוצתי וקהילתי. נמרוד ייסד את העמותה עם האמונה בכוח של העצמה אישית וקהילתית באמצעות תרבות וחינוך.

שרש רינסקי

רכזת תוכן באמנות לשם שינוי

נועם-לי נמט

רכזת תוכן באמנות לשם שינוי

דניאל לאומי
מנהלת תקשורת ומדיה

שרש ילידת ישראל, אמנית ואשת חינוך. כיום סטודנטית לתואר ראשון בפסיכולוגיה ואמנות באוניברסיטת בן גוריון בנגב. שרש גדלה בכפר סבא ולמדה בבית הספר הכפר הירוק בכיתת מנהיגות ובמגמת אמנות. לפני גיוסה לצבא שרש הדריכה בחוגי סיירות של הקק"ל והמשיכה במסגרת זו לשנת שירות בצפון הארץ. בצבא המשיכה את התהליך החינוכי והתגייסה לתפקיד מורה חיילת במועדוניות רווחה בחולון. לאחר סיום השירות הצבאי הדריכה חוגים, עבדה כמשלבת ולמדה קורס שפת סימנים וקורסי בובנאות. מאז תחילת התואר הראשון שרש עוסקת בחונכות אישית וליווי קבוצתי. תחום האמנות הפלסטית משמש ומלווה אותה לאורך השנים ככלי להעברת תכנים וליצירת קשר תומך בין אנשים, מתוך אמונה שאמנות היא כלי משמעותי להעצמה, עיבוד חוויות וביטוי אישי.

נועם-לי היא ילידת ישראל, אמנית במגוון דיסציפלינות ואשת חינוך. נעמי עוסקת באמנות פלסטית ובעבר, גם נגנה ורקדה בלט מודרני ולירי. נועם-לי עשתה שנת שירות בשומר הצעיר והתגייסה ליחידת מורות חיילות. היא שרתה חצי שנה במועצה המקומית שלומי ולקחה חלק בקבוצת תיאטרון אותו ליוותה. במקביל לכך, נועם-לי עבדה עם נוער במסגרות חינוך פורמליות ובלתי פורמליות. לאחר מכן, נועם-לי יצאה לקורס פיקוד ופקדה על כ-20 חיילות ב-5 ערים שונות בדרום הארץ. נועם-לי לוותה אותן בכל העשייה שלהן בשירות שלהן. גם במסגרת הצבא, נועם-לי תמיד הביאה את עולם האמנויות וחיברה את זה לעשייה בשטח ובתכנים שהעבירה לחיילות עליהן פקדה. נועם-לי הצטרפה לעמותה עם האמונה שחינוך ואומנויות זה השילוב והדרך לשינוי מהותי ועשייה מדהימה לנפש האדם.

דניאל ילדת ישראל, מעצבת, רכזת תוכן,
בוגרת מכללת מנשר וסטודנטית להיסטוריה ואמנות רב תחומית באוניברסיטת תל אביב. דניאל עבדה במגוון תפקידים ניהוליים וקריאטיביים בארגונים שונים, ביניהם חדשות המזרח התיכון I24news, ניהול אתרי מדיה חברתית, מפלגת ״גשר״, תנועת ״דרכנו״ ובסטרטאפים העוסקים בבינה מלכותית  עבודת הגמר שלה, עסקה בהשפעה של תעמולת בחירות ודהלגיטימציה בישראל, 1949-2019.
בשירותה עסקה בעבודה עם פליטים, מבקשי
מקלט ואנשים ללא מעמד קבע בארץ. בתחומי ההתנדבויות, דניאל הפעילה וכתבה
קורס שבועי במשך ארבע שנים של אומנות ויצירה בעמותת ״עמך״ מרכז לתמיכה נפשית וחברתית בניצולי השואה ובני משפחותיהם.

עדי פז

יועצת חינוכית ואמנותית

עדי פז היא ילידת ישראל. שחקנית, רקדנית, יוצרת עצמאית, כוריאוגרפית, במאית ומורה לתאטרון-מחול. בוגרת תואר ראשון בחינוך ותעודת הוראה במסלול תאטרון-מחול בסמינר הקיבוצים. כיום סטודנטית לתואר שני בתרפיה בתנועה בסמינר הקיבוצים. מלמדת ילדים ובני נוער תאטרון ותנועה כבר יותר מעשור ילדים, במסגרות מגמות תיאטרון ומחול ברחבי הארץ. עדי יצרה 5 יצירות תיאטרון-מחול עצמאיות אשר עלו על במות שונות בארץ ובחו״ל. עדי חברה באנסמבל תיאטרון ״קליפה״ בתל-אביב. עדי מלאת תשוקה ואמונה בתחום החינוך דרך אמנויות ומאמינה כי האמנויות מעשירות את חייו של האדם, מקנות ערכים חשובים כמו משמעת עצמית, התפתחות אישית ואכפתיות חברתית, ומעבר לכך האמנויות מחנכות את האדם להיות פתוח, יצירתי, רגיש, סבלני יותר ובעל רצון לתרום יותר לזולת.  

info@parto.org.il   |  Israel Tel Aviv, תל אביב יפו - ישראל |

  • Facebook Basic Black
  • Black Instagram Icon
  • YouTube